| AdeElLl a întrebat:

Vreau sa merg cu niste fete sa patinez dar eu nu am mai patinat niciodata dar merg pe role e affel sau nu e mai greu aluneci rau pe geata?

5 răspunsuri:
| TovarasuLyn a răspuns:

Eu stiam sa merg pe role cand am patinat prima oara si mi a fost destul de usor sa invat sa patinez (nu te lasa pe spate)Daca te straduiesti si nu ti e frica o sa reusesti in mai putin de o ora big grin

| AdeElLl explică (pentru TovarasuLyn):

Cum adica pe spate?

| TovarasuLyn a răspuns:

Adica nu trebuie sa te inclini spre sol atunci cand patinezi.Trebuie sa te lasi mai degraba pe fata pana prinzi echilibru si atunci cand patinezi mai repede.
Si daca o sa cazi(sa speram ca nu), mai bine cazi pe partea din fata pentru a nu da cu capul de gheata worried

| AdeElLl explică (pentru TovarasuLyn):

Adunci dau cu barbialaughing oricum e greu sau cum?

| TovarasuLyn a răspuns:

Nu.
Daca nu ti e frica sa nu cazi(optimismul e cel mai bun mereu)este mai usor decat pe role pentru ca nu trebuie sa te fortezi asa rau sa te impingi