| Ralucaaa6 a întrebat:

Vreau sa stiu cum caprele pot manca spini fara sa se intepe sau cum mananca ele acei spini?
Funda.

7 răspunsuri:
| Tynnna a răspuns:

Buna, Raluca. Nu am vazut de multe ori o capra mancand, dar parerea mea este ca in niciun caz nu mananca spinii, ci pur si simplu alege frunzulitele evitandu-i. Cum facem noi, de exemplu, cu o cireasa. O mancam si la sfarsit scuipam samburele. Pentru acest animal e ceva normal si, asa cum spune si Suntserios, limba si dintii unei capre nu sunt ca ale oamenilor, deoarece ea are o alimentatie diferita. Probabil nici nu ar simti niste spini mai mici. tongue

| Ralucaaa6 explică (pentru Tynnna):

Si frunzele de mur care au spini pe spate? Cum le mananca?

| Tynnna a răspuns (pentru Ralucaaa6):

Pur si simplu le mananca. E inzestrata de la natura cu o dinti si limba pentru asa ceva.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Animalele nu au limba atat de delicata ca a noastra, isi permit sa manance o groaza de prostii

Răspuns utilizator avertizat