| Xenoverse a întrebat:

Acum cateva saptamani, am pus o intrebare ca eu sunt un baiat cu dizabilitati si lucrez cu 3 lei pe ora.

Ei acum am plecat de acolo, m-am saturat sa mai lucrez pentru banii aia si acum vin cu o alta intrebare, oare ce locuri de munca sunt pentru cei cu dizabilitati si sa fie un salariu de la 1.000 lei in sus?

Astept raspunsuri.

5 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Am impresia ca in unele orase de organizeaza bursa locurilor de munca special pentru personale cu dizabilitati, in care se prezinta ofertele de locuri de munca, intreaba la AJOFM (agentia de somaj)sau la Primarie de asta.Stiu ca in Galati parca s-a organizat sau se va organiza.
Succes!

| Bondarel99 a răspuns:

Depinde ce fel de dizabilitate ai. Daca stai in Bucuresti sunt multe optiuni.
Eu am vazut in special in hipermarketuri ca angajeaza. Mai sunt locuri la call center. Nu merita sa lucrezi pe 3 lei pe ora, se poate si mai mult.

| Xenoverse explică (pentru Bondarel99):

Oare am sanse sa ma angajez daca stau intr-un oras mic ca Hunedoara?

| Bondarel99 a răspuns (pentru Xenoverse):

Nu stiu ce sa zic, cauta anunturi in care se cauta lucratori prin magazine, gen sa aranjezi marfa la raft si mergi la interviuri.

| shu7e a răspuns:

Cred ca e posibil dar depinde mult si de dizabilitate.