| Anonimu17 a întrebat:

Acum cu garantia de 50 de bani pe sticle ambalaje cum vi se pare ideea sa te ocupi cu cautatul de sticle si sa le reciclezi ca un fel de mini job? Eu in fiecare zi de la mine de la fabrica aduc cam 2-3 stilcle de la suc aruncate si le duc acasa si le strang intr-un sac si le duc odata pe saptamana la reciclat insa nu fac multi bani. Insa am observat ca lumea nu prea arunca si plus ca nu prea vreau sa ma vada ca caut in gunoaie. Adun doar sticlele de langa postul meu de lucru si gasesc 2-3-4 sticle pe zi fara sa caut in tomberone. Voi ati incercat sa faceti bani prin aceasta metoda?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Faci ceva bani daca sunt sticlele altora, pentru care au platit deja 50 de bani in plus cand le-au cumparat.
Atât.

| KovacsB a răspuns:

Luna trecuta am aruncat sticle de de 100 de lei.
Ma bucur ca cineva le aduna si ca poluam planeta mai putin.
Dar sa stau la coada in soare sa duc sticle goale mi se pare o mare tampenie.
Platesc bucuros 50 de bani in plus sa stea altul la coada.
Gigi ecologistul este nickname-ul meu

| 2FanMessi2 a răspuns:

Nu i rau dacă le aduni de pe jos, faci și un bine mediului. Îți iei și un suc, dar mulți oameni fac abuz și o vad ca pe un job din care își câștiga existenta. Pana se va baga o lege în vigoare, sa se cumpere alimente doar din magazinul căruia ii aparține aparatul. Și asa le va fi bine își pot lua mâncare, băutură, țigări etc.
Dar asa sub o forma "non-abuziva" este foarte bine ceea ce faci.