| alexandru200320032003 a întrebat:

Am 13 ani.Cum as putea face bani?

8 răspunsuri:
| Andr3K a răspuns:

Vrei sa lucrezi la mine la nightclub in Torrino?
Faci si tu niste banuti.

| justadream94 a răspuns:

Freelancer.

| Sucigan_Razvan_1999 a răspuns:

Momentan pe piata (munca fizica)nu ai voie pana la 16 ani.
Poti face bani incepand de pe internet, te axezi pe un domeniu si inveti din el: Gaming, Design(faci avatare, bannere (pretul lor e 5-100-200E,depinde),Tehnician It(inveti sa faci programe).

| Oana92 a răspuns (pentru Sucigan_Razvan_1999):

Tu ai da bani unui copil de 13 ani sa iti faca programe sau web-design? Cam ce experienta si informatie detine un copil de 13 ani pentru a face asta?

La 13 ani trebuie sa te joci, sa inveti si sa te bucuri de lucrurile specifice varstei. Pentru munca ai timp o viata intreaga...

| beatricepopescu a răspuns:

Le ceri parintilor.

| AFR81 a răspuns:

La varsta ta ar trebui sa te multumesti cu ce-ti dau parintii, cu ce-ti dau rudele la ocazii speciale precum ziua ta de nastere, cu alocatia si cu ce mai faci tu din colind. Economiseste acesti bani. Alte solutii nu ai.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Le ceri parintilor daca nu cumva ai ceva talente ascunse (daca aveai nu cred ca mai puneai intrebarea )

| gabrielli a răspuns:

Este extrem de greu...din punct de vedere legal nu se poate...o varianta ar fi sa apelezi la cunostinte care stii si tu ca sunt oameni sanatosi la minte (daca ai) si sa-i rogi sa-ti ofere ceva de lucru..pe internet este greu pentru ca trebuie sa ai anumite cunostinte de informatica..nu este imposibil. Eu la 14-15 ani cautam site-uri cu premii..bineinteles ca 95% nu ofereau nimic..am avut noroc sa dau de cateva site-uri la momentrul respectiv (acum 7 ani) care mi-au dat si bani si produse..si chiar m-au ajutat..mai tarziu am castigat un Samsung s4 pe care l-am vandut si mi-am luat laptop si tot asa..nu aveam -parinti- ca sa primesc de la ei lucrurile astea.o aveam numai pe mama care imi putea oferi hrana, imbracaminte si adapost si foarte rau plimbari si altele..este greu ca la o astfel de varsta sa faci lucrurile astea pentru ca inseamna sa iti iei si responsabilitatea ta de tanar, si pe cea a adultului.ce vreau sa stii este faptul ca poti reusi daca iti doresti cu adevarat, dar totul implica si un cost..iti vei da seama mai tarziu.