| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani. Ce idei imi dati pentru a putea lucra?
Unde as putea deveni reprezentant? Sunt baiat!

9 răspunsuri:
| Tufan_Camelia_1998 a răspuns:

Daca crezi ca ai avea succes in a vinde cosmetice, parfumuri si tot felul de minunatii atat destinate femeilor cat si barbatilor te poti inscrie la Oriflame, Avon, Infinitty sau altele happy daca ai nevoie de mai multe detalii sau ai intrebari da.mi cerere pe Facebook, Camelia Tufan. O seara faina!

| aadriana1111 a răspuns:

Eu zic să încerci ca ospătar, spun asta din propria experiență. Pentru că în afară de salariu primești și bacșiș, iar în perioada verii se caută. Și eu eram minoră când am lucrat ca ospătăriță, aveam 17 ani și aveam contract. Poți să strângi bani ușor așa. Baftă la treabă.

| Bratu_Andrew_2000 a răspuns:

In primul rand, bravo tie pentru ca vrei sa lucrezi si sa inveti cum se face banul. Eu insa iti recomand altceva. Decat sa devi reprezentant, mai bine te angajezi la un birou pentru filing. E usor. Iei hartii, le pui la locul lor, In dosarele lor. De acolo, ai ocazia sa avansezi la ceva contabilitate simpla. Eu am lucrat 2 ani la un birou (15-17 ani), si in vreo 2 luni deja lucram pe calculator. Daca vrei sa devi reprezentant, alege ceba despre care sa ai macar ceva cunostinte de baza happy

| Laila12Izabela a răspuns:

Fiind vara, te-ai putea angaja la o terasă. Sunt multe terase care primesc tineri de 16 ani, deoarece au nevoie de oameni.Un prieten de -al fratelui meu are 18 ani, iar de aproximativ 2 ani lucrează pe timp de vara la o terasă

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Bratu_Andrew_2000):

Buna!

Si unde as putea sa ma angajez la un birou?

| Bratu_Andrew_2000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Imi pare rau, dar cu asta nu te pot ajuta. Nu traiesc in Romania. Nu ai vreo cunostinta ceva care sa lucreze la un birou si sa te poata ajuta?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Bratu_Andrew_2000):

Ba da, o sa vorbesc cu ei.
Multumesc!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru alina2k18):

Bătaie de joc, nu?