| anonim_4396 a întrebat:

Am aproape 16 ani si am nevoie de cativa bani urgent.Un job pentru elevi? In Iasi.(fara ironizari legate de videochat sau alte prostii va rog)

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti imparti pliante pentru 70 de lei pe zi (asi la mine la scoala) sau poti lucra dupa-amiaza intr-un bar sau ceva. Oricum legea spune ca trebuie sa ai! 6 ani ca sa poti lucra ca angajata.

| PisicutzaSmile a răspuns:

Barman

| iuuliia a răspuns (pentru anonim_4396):

Unde pot sa impart pliante?

| iuuliia a răspuns (pentru PisicutzaSmile):

La varsta asta? Unde?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru iuuliia):

Intrebi la scoala sau la vreo agentie. Sau te poti angaja la un magazin

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Daca tu esti aia din poza poti sa faci modelling.

| KodrutZ a răspuns:

Videochatul e o treaba serioasa, doar ca trebuie' sa ai 18 ani, asa ca se sterge de pe lista. Pari a scrie corect. Poti incerca sa scrii continut pentru site-uri. In engleza se plateste mai putin mizerabil ca in romana, dar nah... e buna si romana pentru inceput. Poti lua bani ok si in romana, avind in vedere ca sint o gramada de analfabeti care se dau mari editori in romana.
@Anevir: In ce tara ai vazut tu cu 70 RON/zi la pliante? Nu de alta, dar nu prea suna a Romania...

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru anonim_4396):

Zi-mi si mie unde castigi 70 lei/zi din pliante, ca ma bag si eu.

| iuuliia a răspuns (pentru KodrutZ):

Ok, dar unde as putea sa ma interesez de asta? Un site, ceva stii? happy

| KodrutZ a răspuns (pentru iuuliia):

Http://rowriters.com/, dar cam mizerabile tarifele
De afara ai www.elance.com si www.odesk.com, in principiu. Restul cam sint apa de ploaie.