| anonim_4396 a întrebat:

Am avut un depozit la Banca Transilvania si brusc mi-a disparut,pe motiv ca a expirat respectivul depozit, iar eu acum practic am pierdut banii dupa el, in conditiile in care am um cont curent aferent si il folosesc destul de des? Doamna de la ghiseu spune ca put si simplu nu mai sunt.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu exista asa ceva ca ti au disparut banii. Mergi si intreaba pe cineva competent acolo la banca

| Digikey a răspuns:

"Doamna de la ghiseu spune ca put"
Banii sau tu?

| Digikey a răspuns:

Lasand gluma la o parte si eu am cont la Transilvania.Aici cred ca au angajat doar handicapati mintali.
Cand expira termenul depozitului stiu ca automat este creeat alt depozit cu acelasi termen dar conditii mai dezavantajoase.Doar tu poti sa inchizi un depozit.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Digikey):

Eu nu am deschis nimic.Si aveam acel depozit de vreo 2 ani

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Așa ceva nu se poate în condiții normale. Cere un extras de cont referitor la depozitul respectiv. Din el se poate vedea ce s-a întâmplat cu acel depozit.

| Yuoia a răspuns:

Banii nu au disparut pur si simplu.
A expirat depozitul? Adica a ajuns la maturitate? Ce fel de depozit ai avut? Daca nu era cu prelungire automata, gasesti banii in contul curent. Ia vezi tu ce cheltuieli ai facut din acel cont ("am um cont curent aferent si il folosesc destul de des") si daca nu i-ai cheltuit singur. Mergi la Banca si cere un extras de cont daca stii sa-l citesti. Daca nu, vorbeste frumos cu doamnele de acolo si roaga-le sa te ajute sa te lamuresti.