| AllexandraQ a întrebat:

Am nevoie de un job online, exclus vanzari de produse.

5 răspunsuri:
| UserRo10 a răspuns:

Precizeaza niste studii sau varsta. Poti sa te faci broker de polite de asigurare daca urmezi cursul si iei diploma. 100% de acasa se poate munci.

| Violleta2022 a răspuns:

Vezi ca sunt centre de Recrutare a fortei de munca online.
iti poti scrie CV-ul, scanand copiile de diplomele si calificari pe care le ai, si ei iti gasesc loc de munca "online".
Ori iti poti face cont de freelancer pe upwork.com ori freelancer.com ude isi fac toti profesionistii si acolo gasesti proiecete si lucrari pentru tot soiul de joburi.

Din pacate, informatia este generala si sumara, deoarece nu avem idee cati ani ai si in ce domeniu esti tu experta si la ce nivel de profesionalism esti.

| haileewatson a răspuns:

Ok

| SingleForOne a răspuns (pentru UserRo10):

Acesta este un fel de vanzari, mai mult consultanta, dar in principiu de vindere acelor polite. La fel si de a oferi consultanta financiara sau consultanta de ceva.
Pentru persoana care a intrebat: poti face traduceri,
editari de texte, de poze, video sau audio,
Asistent virtual al unei companii
Meditatii la ceva sau faci cursuri online pentru alții
Programare
Copy writing (si asta e vanzare, dar nu direct, ci scrii despre produse la descriere si specificatii, nu neaparat produse, dar si site-uri de tot felul).
Faci pagini de web,

| ZyRRe a răspuns:

Freelancing-ul nu-l recomand. Sunt mulți indieni cu prețuri scăzute și nu o să ai loc de ei. Poți căuta job-uri prin care să lucrezi de acasă, cum ar fi operator call-center(aici de preferat să cunoști și măcar o limbă străină la nivel conversational), data entry(locuri de munca care cauta oameni pentru diferite task-uri zilnice, operare date etc) sau copywriter.