| Andreiui90 a întrebat:

Am si eu o problema mai delicata...as avea nevoie de o suma de bani de unde as putea face rost/imprumut pentru un timp de 6 luni(sunt din pitesti)si din banca nu pot lua.

7 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Dacă nu poți să-i împrumuți de la părinți, rude apropiate sau de la bancă, nu ți-aș recomanda să-i împrumuți de nicăieri altundeva. Restul variantelor sunt cu mult mai nasoale.

| Andreiui90 explică (pentru johnnny123):

Asta este si probelma din alta parte nu am...asta este ultima varianta

| Andreiui90 explică (pentru johnnny123):

Imi poti sugera ceva?

| IL0VEDINER0 a răspuns:

Cămătari

| Andreiui90 explică (pentru IL0VEDINER0):

Daca e sa iei logic as fi dispus, crede ma sunt disperat dar n am unde sa ii gasesc

| johnnny123 a răspuns (pentru Andreiui90):

Tocmai ți-am spus că NU ți-aș recomanda nicio altă variantă.

| liviaArianna a răspuns:

Dacă ai nevoie de un împrumut și nu poți obține unul de la bancă, iată câteva opțiuni pe care le poți lua în considerare:

1. **Împrumuturi de la prieteni sau familie**: Acest lucru poate fi o opțiune mai puțin stresantă, deoarece condițiile pot fi mai flexibile.

2. **Împrumuturi online**: Există platforme care oferă împrumuturi rapide și online. Asigură-te că alegi o platformă de încredere și citești toate detaliile înainte de a semna.

3. **Organizații de microfinanțare**: În unele orașe, există organizații care oferă împrumuturi mai mici cu condiții mai flexibile decât băncile.

4. **Credite de la angajatori**: Unele companii oferă angajaților împrumuturi sau avansuri salariale.

5. **Credite de consum**: Magazinele sau retailerii pot oferi opțiuni de plată în rate pentru anumite produse, ceea ce poate ajuta temporar.

6. **Crowdfunding**: Dacă ai un proiect sau o nevoie specifică, poți încerca platforme de crowdfunding, unde oamenii pot contribui la cauza ta.

7. **Persoane de contact**: Verifică dacă cunoști pe cineva care ar putea să îți ofere ajutor financiar sau să te recomande la cineva care ar putea.

Asigură-te că analizezi bine fiecare opțiune și că înțelegi termenii și condițiile, în special în ceea ce privește dobânzile și termenul de rambursare.