| 4evergentleman a întrebat:

Am vreo șansă să scot banii de pe card pe 14 daca pe 15 vin banii? Sau se pot scoate doar in ziua respectiva?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu ai alti bani din perioada anterioara nu poti scoate nimic.
Banuiesc ca ai card de debit si de pe acesta se pot scoate doar ce ai in cont si in cont vei avea doar dupa data depunerii banilor de catre cel ce ii depune.

20 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Cum adică să-i scoți pe 14 dacă ei intră pe 15? Cum ai putea să scoți niște bani dintr-un cont dacă banii nu sunt încă în acel cont?

Poți să scoți un ou din frigider dacă frigiderul este gol și abia mâine te duci la cumpărături?

| 4evergentleman explică (pentru Ioandelasal):

E de la EximBank și scrie debit pe el. Pot sa scot in Olanda au băncile astea sau se pot scoate de la orice banca? Cat ia comision?

| 4evergentleman explică (pentru johnnny123):

Un user de pe TPU spunea că îi scoate pe 14 și na îmi făceam speranțe

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru 4evergentleman):

Nu stiu cum este la bancile din Olanda, probabil este la fel ca la noi.
Nu stiu comisioanele de acolo.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Banii in scoti in momentul in care ii ai in cont.
daca ei intra pe 15 nu ai ce sa scoti pe 14

| mihai69 a răspuns:

Dacă ai descoperite de cont, ai putea.

| 4evergentleman explică (pentru Ioandelasal):

M-am uitat la mesaje și pe 12 aprilie am văzut că mi-a intrat banii pe sodexo, poate că urma să vina pastele și ne-o pus mai repede banii habar nu am, mă mirasem cum de au venit așa de devreme

| 4evergentleman explică (pentru suntserios):

Și totuși mi-a pus banii pe 12 aprilie pe sodexo nu pe 15 cum era prevăzut în contract, daca i-a pus pe sodexo și pe card i-a pus cred că, nu știu dacă avea lagetura că se apropia pastele dar i-a pus repede.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru 4evergentleman):

Asta nu stiu cine si cand ti a pus tie banii

| 4evergentleman explică (pentru suntserios):

Dar acum nu mai lucru la ei, mi-am dat lichidarea de 3 săptămâni, e posibil sa mi pună mai repede de 15? happy

| 4evergentleman explică (pentru suntserios):

Șefa mare directoarea magazinului dar asta că urms sa vina pastele, acum nu mai cred că se va întâmpla din nou, atunci era o exeptie, pe 12 mi i-a pus că am primit SMS că mi-a fost încărcat cardul sodexo

| 4evergentleman explică (pentru Ioandelasal):

Nu mai lucrez acolo mi-am pus lichidarea acum 3 saptamani dar nu cred că o să îi primesc mai repede chiar și în condiția asta

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru 4evergentleman):

Si atunci ce rost a mai avut intrebarea, tu stiind ca ti-au intrat banii pe 12 aprilie.

| 4evergentleman explică (pentru Ioandelasal):

Pentru că atunci ne-a pus mai repede că urma să vina imediat pastele, parca și ne-a spus că de asta ne-a intrat mai repede, asta a fost o excepție, am dovada că am primit SMS cum că mi-a fost încărcat cardul sodexo și pe contract scrie că pe 15 ii primim, deci cred că urma să vina pastele și de aia dar nu sunt sigur, vad că și un tovarăș mi-a confirmat că pe 12 ia primit, cred că din același motiv sau cine știe. Oricum o sa primesc mesaj, sper sa nu îl primesc pe 15 când sunt deja plecat happy tot acest tovarăș îmi spune că dacă nu mai lucrez acolo e posibil sa ii pună mai repede că nu mai sunt a lor.

Răspuns utilizator avertizat
| 4evergentleman explică (pentru Bubico2022):

Așa e. Resemnarea e cea mai buna solutie, oricum am și acum ceva coco dar eu vreau mai mult mereu nu mă mulțumesc cu jumătăți de măsură

Răspuns utilizator avertizat
| 4evergentleman explică (pentru Bubico2022):

Am pățit și eu o lună din cauza păcănelelor! Mi-am pus interdicția peste tot gata cu ele! Uneori e bine sa faci așa și cu bani, când te abții de la mancat și bei doar apa gen 5 zile te ajuta foarte mult, mai ales psihic, după nu o sa mai simți sa mănanci la fel, poți și 2 săptămâni că nu mori știi și tu de fapt, chestia asta am sesizat că ajută xel mai mult cand ai depresie.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Banii nu sunt pe card, ci într-un cont bancar asociat unui card. Dacă eu nu sunt încă pe card, că nu au venit încă, cum să îi scoți? Ce să scoți, dacă ei nu sunt?

| ardei2001 a răspuns:

Da, am eu anunt pe olx la giumbusluc sa tragi bani