| tina28 a întrebat:

As dori sa stiu daca un apartament construit in 1965 in Iasi este o investitie buna. Ce ziceti?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu sunt din Iasi, locuiesc in Cluj-Napoca.
Este cam vechi. Ar fi bine sa vorbesti cu un inginer constructor, acesta te-ar putea sfatui mai bine.

7 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Depinde in ce zona e. Daca e in zona istorica, da, e o investitie buna. Daca e in Alexandru, sau in Mircea, sau in Tatarasi, as zice sa te mai gandesti.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poate fi buna sau nu, depinde de constructie, felul cum arata in prezent (stare buna sau necesita multe reparatii), etaj, pret, zona din oras, etc.

| RAY a răspuns:

Pai multe sunt facute pe vremea aia, depinde de cat te costa, daca e intro zona buna etc

| raluk27 a răspuns:

E cam vechi blocul. Cauta in blocuri construite dupa 1980-1985.

| tina28 explică (pentru Ioandelasal):

Esti din Iasi? agentul incearca sa ma convinga sa-l cumpar comparativ spatiu/pret. dar fiind din 1965 am dubii

| Manolache_Vlad_1999 a răspuns:

Este cam vechi blocul.Incearca sa cauti apartamente in blocuri construite dupa 1977.Ar fi o alegere mult mai buna

| katy a răspuns:

Uita-te bine ce renovari necesita, faci un calcul, apoi tragi concluzia daca merita sa il iei sau nu.Pretul se face in functie de zona, spatiu, utilitati