| Florian80 a întrebat:

As vrea sa traduc filme si sa castig bani din asta.Cum se face (programe etc.) si cum.pot sa ajung sa-mi valorific munca?

Răspuns Câştigător
| mODIN a răspuns:

Nu poti. Subtitrarile alea facute pentru filmele astea de le vezi pe net sunt toate munca voluntara. Cred ca platiti sunt doar cei ce fac asta pentru Netflix sau HBO Go etc., care probabil sunt angajati acolo si primesc aproape de minimul pe economie.

8 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

In mod legal nu poti face asta decat daca lucrezi pentru o mare companie de difuzare filme.

| Florian80 explică (pentru doctorandus):

Si cei care vad ca traduc pe net filme cum fac si cum.fac bani din asta?

| doctorandus a răspuns (pentru Florian80):

Ha, ha, ei nu o fac *in mod legal*.

| Florian80 explică (pentru doctorandus):

Si totusi cum de fac bani...chiar si ilegal?

| doctorandus a răspuns (pentru Florian80):

Chiar daca as sti... asta nu e website de perfectionare de infractori.

| aizen0567 a răspuns (pentru Florian80):

Depinde de site probabil, majoritatea își iau banii din tonele de reclame la fiecare click.Dar în rest doar dacă devii traducător oficial și aplici pentru companii.

| Modzilian a răspuns:

Nu stii ce si cum se face, dar vrei sa o faci. Nu stii limbi straine dar nici la IT nu te pricepi. Cauta-ti alta munca.