| MisaPyon a întrebat:

Buna,am 15 ani si imi caut un part-time job la domiciliu...NU sunt interesata in PTC(paid to click) dar mi-ar placea sa pot trimite email-uri sau sa fac desene/picturi/bratari etc(orice alte idei sunt bine venite). Doresc un salariu de minim 70$ pe saptamana.Sunt dispusa sa muncesc in jur de 4-5 ore zilnic si promit seriozitate.Am mai incercat sa trimit email-uri de angajare dar nu am primit un raspuns.Pentru cei care sunt convinsi ca ma pot ajuta dau funda :*

6 răspunsuri:
| tiger20 a răspuns:

Poti sa pui pe site-uri gen:Okazii.ro etc. sau sa faci un site si sa pui reclame pe net.

| ChidoriKing a răspuns:

Majoritatea "PTC-urilor" au o "chichita" ca sa zic asa, angajatorii te trimit la un site pe care se aduna banii facuti din clickurile pe care le dai.Chestia este ca de obicei trebuie sa ai o suma in cont...aia este chichita..de obicei nu sunt sume mari dar totusi 20-25 de euro...e cam exagerat, crede-ma pentru ca am incercat multe chestii din astea.

Răspuns utilizator avertizat
| MisaPyon explică:

70$ saptamanal nu mi se pare o suma exagerata din moment ce am vazut ca atat se plateste ca sa trimiti niste mailuri cate 2-3 ore zilnic. thinking

| Dominicc a răspuns (pentru laurlaury):

+1
Vad ca persoana in cauza vorbeste de parca ar avea multa experienta inca stigul banilor.

tine cont ca ai 15 ani, nimeni nu iti da 70$ asa fara sa faci nimic si sa se cunoasca. In ce context vrei banii astia, pe saptamana? ce stii sa faci? 5 ore pe zi? nu crezi ca e prea putin?

".Am mai incercat sa trimit email-uri de angajare dar nu am primit un raspuns." Logic, daca te-ai exprimat ca si aici... e normal. Nici eu nu te "angajam"

iesi pe teren, pune picioru la bataie, imparte pliante sau alte joburi part time.
Si poate iei 50 de lei pe saptamana.

O persoana are sta acasa si lucreaza, acea persoana are experienta in ce face, stie sa lucreze cu oamenii, si stie sa faca un produs bun. Persoana aia ia si cate 2000 de lei pe luna. Chiar mai mult.

Spor.

| Mihai_Liviu_1989 a răspuns:

Aici ai un site PTC (paid to click) care te plateste in RON ca sa vizitezi reclame. http://www.smart-click.ro/inv-xytte4OoKKiu