| Mihaela090322 a întrebat:

Bună, am o întrebare. Dacă eu am card făcut în România, la Banca Transilvania, și sunt în vacanță în Italia pot depune euro la bancomat?(Specific că nu am cont de euro doar de lei)

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

In ce cont vrei să depui euroii?

| Batmanel a răspuns:

Din cate stiu da, dar daca nu ai cont euro iti vor face ei conversia in lei la rata de la banca din tara + comisioane.

| Violleta2022 a răspuns:

Te-ai dus la produs in Italia?
Cand esti in vacanta cheltuii banii de pe card, nu-i depui ca nu ai de unde...decat daca nu faci alte munci ilegale

| Cineva123456 a răspuns (pentru Violleta2022):

Poate fata s-o fi dus la rude în vizita în Italia și i-o dat ceva cadou sau poate muncește ceva la negru sezonier sa facă rost de câțiva bani nu vrea ceva cu contract sa își facă cont acolo

| Violleta2022 a răspuns (pentru Cineva123456):

A spus ca s-a dus in vacanta, ce nu-ti este clar?