| FloryXD a întrebat:

as vrea sa plec in Germania ca ospatar si imi trebuie experienta! abia am terminat liceul. Am mai lucrat vara la cofetarie la mama si la o pensiune. Daca merg acolo cum sa le demonstrez ca am experienta? imi trebuie ceva la mana, nu?

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Angajatorul la care ai lucrat (la pensiune si cofetarie) trebuie sa iti elibereze o recomandare si cu aia te duci si dovedesti ca ai mai lucrat.

3 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Cred ca dai proba de lucru-nu-i prea intereseaza hartiile din Romania, dar pe langa experienta trebuie sa stii limba germana destul de bine.

| FloryXD explică (pentru BiuL):

Aha..mersiii frumos!

| BiuL a răspuns (pentru FloryXD):

Cu placere!