| Qazws a întrebat:

Buna! Cum fac sa transfer bani de pe un cont de US Bank pe un cont in Romania?

4 răspunsuri:
| Goete a răspuns:

Repectand limitele impuse de Finante pentru a nu fi investigat

| Goete a răspuns:

Iti e rentabil sa faci transferenta direct, nu platesti comision? Nu stiu cum functioneaza USBank dar daca transferi banii pe Revolut de exemplu poti face transferenta gratuit in orice tara si in schimb valutar destul de bun. Totul depinde de cantitatea de bani pe care vrei s-o transferi, are comisioane in functie de suma si tip de cont.
E doar o idee. Pe care o cunosc.
Bafta

| Violleta2022 a răspuns:

Cu Internet banking_ bineinteles cel special al bancii din USA unde exista acel cont bancar, trebuind sa ai ID si parola acelui cont.
Apoi mergi in contul respectiv, selectezi Payments>> tara unde vrei sa transferi, pui toate detaliile celui care vrei sa-i transferi banii, apoi selectezi moneda in care vrei sa o transferi suma si gata, procesezi plata.

| adina5adina a răspuns:

Cu ajutorul Internet Banking!