| anonim_4396 a întrebat:

Doresc sa fac cursuri de contabilitate. credeti ca ma vor ajuta? este o alegere buna? sau sa urmez alt tip de curs? La facultate sunt deja.happy

Răspuns Câştigător
| roanunt a răspuns:

Da si turismul e o ramura buna.
Am lucrat doi ani in turism, ca administrator unitate turistica. Este o meserie care te solicita, dar care iti aduce si satisfactii si recreere.

4 răspunsuri:
| roanunt a răspuns:

Cursurile de contabilitate nu cred ca te vor ajuta, decat daca iti place enorm de mult sa lucrezi cu cifre. Poti sa te orientezi catre ceva IT sau altceva care se cauta acum pe piata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru roanunt):

Ce alte cursuri mi.ai recomanda să urmez in afara de IT? Sa. Am de unde alege

| roanunt a răspuns (pentru anonim_4396):

Depinde ce iti place sa faci pe viitor. Mie poate imi place ceva, tie altceva.
Daca stapanesti o limba straina scris/vorbit, iti recomand sa faci ceva in domeniul trasporturilor (coordonator transport). Germania, Belgia cauta dispeceri/coordonatori transport.
E doar o sugestie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru roanunt):

M.ar atrage cursurile de turism, de agent vânzări. Se caută?