| SmokexDD a întrebat:

Bună seara, lucrez la o familie acasă, fac curățenie în curte, frizez gazonul etc tot ce se face pe lângă o casa, salariu am 2000 lei lunar dar nu am liber deloc adică și sâmbătă și duminica lucrez câte 9 ore pe zi.
Și as vrea sa știu e ok așa sau sa îmi caut alt loc de munca?

6 răspunsuri:
| Ioanaandreea2635 a răspuns:

Depinde si daca iti convine sa nu mai ai timp deloc pentru tine, daca tie iti convine ramai la locul asta de munca. Din punctul meu de vedere te epuizeaza prea mult

| Catrice a răspuns:

Alții lucrează 8-9 ore L-V pe minimul pe economie...

| darrio2007 a răspuns:

Daca asa te-ai inteles cu ei asta e.

| SmokexDD explică (pentru darrio2007):

De fapt eu credeam ca am liber în fiecare weekend

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să nu ai deloc liber nu e chiar ok.
Să ai 2000 în mână eu zic că e excepțional de bine.
Eu aș face așa, aș sta 3 luni, în care să văd că mă plătește, să văd banii în mână, iar ei să vadă că pot să fie mulțumiți de mine.
Apoi să sugerezi că ai avea și tu nevoie de o zi liberă măcar din când în când. Iar dacă vezi că nu și nu, mai stai o lună și le spui la revedere.

| darrio2007 a răspuns (pentru SmokexDD):

Asta se stabileste de la inceput.