| aDEeLAa a întrebat:

Buna seara, TPU! Majoritatea spun ca agricultura o sa mearga in viitor.Imi poate explica si mie cineva in ce consta,, agricultura,, asta?(ma refer la ce meserii banoase vor merge in acest domeniu). Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| Cosmin1622 a răspuns:

Horticultura, iti infiintezi o livada, te informezi si tu ce plantatie merge bine.
Zootehnia, infiintezi o ferma cu vreo 300 de animale le vresti si le vinzi la kg sau pe cap de animal, se fac bani frumosi.

| Helena0501 a răspuns:

Agricultura=cresterea animalelor si cultivarea plantelor

| aDEeLAa explică (pentru Cosmin1622):

Pai si trebuie sa fac o facultate de specialitate pentru asa ceva? Nu pot sa urmez dreptul sau medicina si sa-mi infiintez o livada sau o ferma?

| FermierulMatca a răspuns:

Recomnd cultuvarea plantelor :)

Pentru produse / utilaje / ingrasaminte / accesorii pentru culturi intra pe http://fermierulmatca.ro/