| ElenaIasmina a întrebat:

Bună. Știe cineva cum pot face rost de 10.000 lei? Împrumut la bancă nu pot face, am decât 18 ani.
Am o problemă mare. Am avut apa oprită (nu curgea apa). Eu am pornit dușul dar cum am văzut că nu curgea apa, am uitat să îl las în jos(să îl opresc). De la 7 seara (de când s-a dat drumul la apă, până la 7 dimineața a curs încontinuu apă. Și s-a umflat și parchetul.
Trebuie să plătesc apa ce a curs 12 ore, parchetul și reparațiile...

7 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Cine crezi că te împrumută cu 10.000 de lei la 18 ani? Măcar ai vreun venit?

| gabicoo a răspuns:

Mergi la Nutzu Kămătaru Bank.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sa plateasca parintii tai reparatiile, dar pe cine ai inundat pe vecini? Numai prostii faci. Nu iti va da nimeni 10.000 lei niciodata.

| PaulaPaulayt1 a răspuns:

Of, știam ca mai sunt împrumuturi pentru studenți la bănci dar nu știu condițiile și probabil nu esti studenta, nu? Dar oare dacă nu plătești ce se întâmplă? E asa de grav?

| PaulaPaulayt1 a răspuns (pentru PaulaPaulayt1):

Adică bineînțeles ca trebuie făcute reparații dar toate încetul cu încetul.

| ReddY25 a răspuns (pentru gabicoo):

Nu prea o ajuți

| ReddY25 a răspuns:

Cum boala s-a putut întâmpla una ca asta chiar ție?