| Muhiemmm a întrebat:

Buna TPU am o rata la o banca de 225 de lei pe luna este scadenta pe 17 in fiecare luna nu am întârziat cu plata pana acum dar luna asta imi baga banii pe 18 ce se întâmplă daca întârzii 2 zile cel mult du plata? Va rog un răspuns mulțumesc

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se intampla mai nimic, eventual vei plati cativa lei in plus pentru intarziere, vezi contractul de credit.
Si ai putea solicita la banca sa-ti schimbe data scadentei dupa data de 18, daca se mai intampla ca si in alte luni sa intarzie plata salariului.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Banca vede ca pe 17 nu ai pus banii.
Vei primi o hartie cu bla bla bla.
Tu plateste lunar si o sa fie bine.
Cel mai sigur, mergi la sediul bancii si le spui acolo povestea.

Iar angajatorului, ii spui ca tu ai rata la banca cu scadenta pe 17, sa nu mai intarzie cu plata.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Ca sa eviti astfel de surprize pe viitor, transfera o rata in plus si poti dormi linistit noaptea.