Întrebare recomandată | Marius2221 a întrebat:

. Stiti cumva vreo solutie sa fac rost de bani? am 17 ani. da ok! La munca. dar unde fratilor ca nu gasesc pe nicaieri...Nu am nevoie de bani pentru tigari, telefoane si alte prosti. Nu stiu ce sa mai fac. Astept raspunsuri, prefer sa raspunda cei care au mai trecut prin asa ceva nu cei care le da mama si tata totul pe tava happy

14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ce stii sa faci?

| Marius2221 explică (pentru Brigaela):

Nu stiu sa-ti spun exact...Dar sunt dispus sa muncesc ori ce.

| DNSK a răspuns:

Acum mai putin, din primavara sa umblii de bezmetic pe unde apuci ca incep anunturile pentru locurile de munca pe vara(sezoniere). si din cate stiu eu, nu-i nevoie de 18 ani impliniti. poti fi si mai mic

| robertpaul a răspuns:

Iti sugerez sa mergi de nebun pe strada si sa incerci sa tragi cu urechea la tot ce se discuta, in trecere pe langa tine.Nu se stie niciodata cand cineva are nevoie de tine si esti exact in locul potrivit.Incearca sa ajuti oamenii pe strada,in piata, in magazine la nevoie, pentru ca sunt multi oameni, care apreciaza asta si iti pot da cate un pont, pe care l-ai putea folosii.noroc

| testament92 a răspuns:

Ai incercat la pliante? eu am lucrat acolo la 16 ani, cauta la tine in oras locuri de munca Distribuitor pliante

| costan a răspuns:

Poti incepeut, invata marketing online, in scurt timp vei castiga bani frumosi, vezi si cateva metode de facut bani: http://bani-net-azi.ro

Brigaela
| Brigaela a răspuns (pentru Marius2221):

Orice nu inseamna nimic. Ca sa te angajezi la 17 ani trebuie sa stii sa faci ceva, fiindca esti minor, nu poti fi angajat sa cari cu spinarea.
De exemplu sunt multe pozitii libere de traducator (daca stii perfect o limaba straina) sau de programator. Dar astea sunt munci care necesita un pic de caificare

| Marius2221 explică (pentru Brigaela):

Nu nu stiu nici o limba straina. Programator cat de cat...si cum spuneai si tu calificare. care eu nu am asa ceva.

Brigaela
| Brigaela a răspuns (pentru Marius2221):

Din pacate, este extrem de greu sa-ti gasesti de munca daca nu stii sa faci nimic. Asa cum am zis, putini nebuni angajeaza minori la munca grea si nici la aia nu stiu daca faci fata (fiindca faci fata numai daca ai mult antrenament). Incearca sa inveti o lima straina sau ceva care sa te ajute. daca ai bacalaureat poti sa incerci sa te angajezi ca agent de paza sau vanzator (intr-o saormerie, etc).

| Marius2221 explică:

Mda,Eu sunt dispus sa fac ce munca pot. nu am nevoie de site-uri de genu...ca daca vrei sa faci intr-adevar ceva nu faci stand pe scaun la pc happy.va multumesc pentru raspunsuri, si mai astept, PS: peste o luna fac 18 ani happy

| Marius2221 explică (pentru Brigaela):

Din pacate nu pot astepta atata timp. sa invat o limba straina,happy

Brigaela
| Brigaela a răspuns (pentru Marius2221):

Imi pare rau, dar mi-e greu sa cred ca vei gasi ceva de lucru la varsta ta, fara sa stii sa faci nimic si fara sa ai vreo calificare. Succes!

| marcous a răspuns:

Ia-ti permisul de conducere si livreaza pizza. Bacsisul este mai mare ca salariul...

| StiuCeSpun a răspuns:

Eu fac bani pe net folosind urmatoarele metode eficient:
Castiga bani cu facebook, comisioane intre 3 si 150 lei, castiga si din castigurile prietenilor tai.Inscrie-te aici: http://bit.ly/130vRnE
Scurteaza link-uri si castiga bani, castigi 20% din ce castiga referalii tai.Inscrie-te aici: http://bit.ly/WY8mEi
Contact pentru detalii la banionline100@yahoo.com