| Gabrielupu122 a întrebat:

Buna ziua! Am o problema gravă legat de un transfer bancar! Voi explica absolut totul că sa puteți înțelege și poate cineva mă poate ajuta cu o rezolvare.
Dețin o casă unde la mansarda 3 balcoane iar ușile lipsesc, am făcut comanda de 3 uși PVC. I-am lăsat firmei respective avans 300€, banii i-au intrat în 48 de ore. Ușile la un moment dat au fost terminate, eu cu 2-3 zile înainte să le monteze, am făcut transferul de restul de bani, respectiv 1200€.
Eu dețin cont la banca Monese iar firma la banca Transilvania. Problema este că sunt 2 săptămâni și banii nu ia primit. Am vorbit cu cei de la banca mea, banii sunt virați cu succes. Din partea mea nu este o problema. Dansul a fost și el la banca și a extras un extras de cont și tot nu are banii in cont.
Ce pot sa fac? Ați mai întâlnit așa ceva?

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cere si tu băncii un extras de cont si vezi ce s-a intamplat pe drum cu banii, clar sunt probleme intre cele doua bănci daca nu sau virat banii ei sunt de vina, mergi daca poti la banca unde ai cont si discută cu ei si vezi care este situatia, numai ei te pot ajuta si iti pot spune clar si exact ce s-a intamplat.

| Gabrielupu122 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Eu am făcut abs toate demersurile, inclusiv am extrasul de cont chiar și pe acest transfer. Totul este abs in regula la mine.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca tu si banca ta ati facut transferul atunci nu mai este problema ta, problema s-ar putea sa fie la banca primitoare sau la firma care intermediaza transferul intre banci.

| Batmanel a răspuns:

Poate ai virat gresit banii, in alt cont. Anuleaza transferul, vezi daca te lasa.