| Arimoshikito a întrebat:

Bună ziua! Are cineva cont de economii la revolut? Merita? Poți avea încredere în aceasta banca?

5 răspunsuri:
| dariusiqmic a răspuns:

Am de 2 ani. Se merită deplin

| NWOtheory a răspuns:

Am avut la un moment dat 10.000 de euro în contul de economii, dar acum am închis acel cont. Personal, nu aș recomanda Revolut, deoarece nu oferă suport în limba română, iar reprezentanții abia te înțeleg, chiar și atunci când vorbești în limba engleză, mai ales dacă ai o problemă. Nu este recomandat să ții toți banii într-o singură bancă, deoarece, conform legii, ei pot închide oricând un cont, iar după aceea trebuie să te străduiești să-ți recuperezi banii, riscând chiar să ajungi în instanță pentru a-i recupera. Cel mai bine este să îți împarți economiile între mai multe bănci. Baftă!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu mi-as pune niciodata economiile la Revolut, sa ma gandesc ca oricand pot sa imi inchida contul si sa ma chinui saptamani sa vb cu un indian sa inteleg de ce

| mihai69 a răspuns:

Încă nu.
Idem.
Da.
PS: dacă vor oferi dobânzi mai atractive, poate voi deschide și eu un astfel de cont la ei. Momentan am doar un portofoliu de investiții.

| ReddY25 a răspuns:

Nu,nu am