| Ferii a întrebat:

Buna ziua as dori sa cumpar ceva de la altex in rate insa nu am card pentru rate sau ceva intrebarea mea este pot sa fac plata in rate si fara star forte sau altfel de carduri de genu?
Dau funda mulțumesc

6 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu, din păcate nu se poate. Dar poți face un credit direct în magazin pe care (dacă e aprobat) îl achiți în rate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu ai card de cumparaturi atunci trebuie sa aplici pentru un credit

| Ferii explică (pentru mihai69):

Si aia ce e mai exact? Adica cum fac

| Ferii explică (pentru suntserios):

Si aia cum fac mai exact? Acolo in magazin sau cum

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Ferii):

Uite, scrie aici

https://altex.ro/solutii-finantare/credit-consum-traditional/

da ai si posibilitatea direct in magazin

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Https://altex.ro/ -> Finantare
Ei ofera niste variante de creditare, oferite de partenerii lor. Este doar un mod pentru banci de a gasi clienti noi.
Atentie, unii parteneri sunt IFN-uri (Instituție financiară nebancară), cu dobanda de 30% (citeste cu MARE atentie)
Eu nu m-as baga in asa ceva.
Daca tu esti deja client al unei banci, vezi acolo ce conditii ai pentru a lua un credit de nevoi personale.
Iar la Altex achiti integral, fara alte credite, banci, carduri.