| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua, daca tatal meu a facut un imprumut la o banca si nu a achitat tot imprumutul mai are de achitat la el, iar acum este plecat din tara iar eu vreau sa ma angajez si sa imi fac un card, asta inseamna ca pana la revenirea lui in tara imi poate opri mie bani de pe card atata timp cat sunt trecut pe numele lui? Multumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De regula nu pot lua nimic de la tine. Singurele exceptii in care ar putea lua, daca tatal tau nu plateste, ar fi cazurile cand tu esti coplatitor sau garant in contractul de credit si nu cred ca este cazul.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum adica esti trecut pe numele lui?

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Adică e al lui tacsu.

| darrio2007 a răspuns:

Dacă nu ești ca girant sau altceva in contractul de împrumut, nu ai tu treabă.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca esti girant (la mine in localitate ungurii zic "martor" laughing ) sau daca parintele decedeaza si esti singurul urmas.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu se poate asta.