| AlinaP93 a întrebat:

Intentionez sa cumpar cateva masinute electrice pentru copii pe care sa le inchiriez la minut. Ce trebuie sa stiu si ce avize imi sunt necesare?
Multumesc

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Iti trebuie sa-ti faci o firma cu un cod CAEN care sa aiba ca activitate (cred) serviciisi jocuri de noroc. Apoi iti trebuie un spatiu in fiecare localitate in care vrei sa mergi, masina de transport si o gramada de avize si aprobari. Apoi un contract cu o retea de distributie electrica pentru a te putea lega la reteaua lor in orice localitate. Chiar daca ramai intr-o localitate tot acolo ajungi.
Documentare: http://first-business.ro/......ntare-srl/
http://www.zf.ro/......a-12628184
https://laurentiumihai.ro/......are-firma/

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Am gasit: Alte activitati recreative si distractive n.c.a. 9329
http://www.coduricaen.info/......e-932.html

| AlinaP93 explică (pentru Salontanul):

Multumesc mult.

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru AlinaP93):

Multumesc si eu!

| Bbbionut a răspuns (pentru Salontanul):

Ba nene uite treaba stă cam așa dacă ai deja un spațiu comercial genul magazin un bar sau ceva deschis le poți pune în fața deoarece ai voie 1.5 m să expui dacă plătești cale de acces ai nevoie doar de 2 coduri caen bâlciuri și parcuri de distracții și alte activități recreative, și cod pe casa de marcat. Sau varianta 2 închiriez de la primărie 3-4 mp unde expui mașinuțele îți iei casă de marcat îți deschizi firmă și pui codurile Caien de mai sus Și asta e toată treabă.

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Bbbionut):

"Ba, nene" (Iti scriu corect gramatical ca tu esti praf la capitolul asta)! Pe langa ca esti agramat mai esti si needucat! Mai mult, nici nu stii sa citesti, adica analfabet. Altfel vedeai ca am dat niste link-uri catre cele legale. Faptul ca nu stii sa contrazici pe cineva decat jignind demonstreaza faptul ca se poate trai si fara creier. Nici nu-i de mirare! A confirmat asta evolutia meduzelor care traiesc de milioane de ani fara creier. Succes!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Asa "destept" cum esti unde tii inteligenta, ca nu se vede? Mai mult, esti si prost educat.