| CeapaIute a întrebat:

Buna ziua! Se poate face împrumut bancar pentru înființarea unei firme? Ce cerințe trebuie sa îndeplinesc? Mulțumesc!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Il poti face doar pe tine, ca persoana fizica, deocamdata firma nu exista.
Trebuie sa ai venitul lunar, cu caracter de continuitate, necesar pentru restituirea lunara a ratei si, pentru sume mai mari si o garantie.

| johnnny123 a răspuns:

Ce înțelegi prin "înființarea unei firme"? Costurile de înființare a unei firme sunt de câteva sute de lei, nu cred că ai nevoie de împrumut pentru asta.

Dacă te referi la fonduri pentru a pune pe picioare o afacere, adică să ai bani de salarii, de sediu, de echipamente, etc, atunci este o cu totul altă discuție.

| Cipi1212 a răspuns:

În primul rând trebuie să ai un venit care să îți permită să plătești ratele.

| CeapaIute explică (pentru johnnny123):

Ma refer la fondurile pentru spațiu și echipamentul necesar