| Tehnologie a întrebat:

Sunt student la UPB, anul I si doresc sa particip la concursul de admitere in Academia de Politie.Cum se procedeaza fara sa pierd anul,daca sunt admis este bine, dar daca nu sa pot continua facultatea? Multumesc!

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pai admiterea se da cand facultatile sunt in vacanta. Ce te impiedica?

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca asta doresti va trebui sa te duci la Inspectoratul Judetean de Politie din judetul tau, acestia fac recrutarea pentru Academie. Examenul il poti sustine.

| Tehnologie explică (pentru Salontanul):

Se poate lua diploma de Bac de la facultate?

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Tehnologie):

Cred ca da. Se poate cere pe motiv ca vrei sa te angajezi undeva si-ti cere sa ii duci diploma s-o vada ca ai profilul ce l=ai urmat. Se mai poate face o copie legalizata si spui la politie ca te duci cu originalul ulterior intru-cat nu-l gasesti. Apoi zici ca l-ai gasit.