| StefanescuDaniel a întrebat:

Buna ziua! Urmeaza sa va adresez o intrebare, dar va rog frumos din tot sufletul sa imi raspundeti doar la modul cel mai serios, fara jigniri si fara glume sau mistouri. Intrebarea mea este : Ce as putea face pentru a strange mult mai multi bani? Am noroc la bani, stiu sa ii fac, ma duce mintea, dar problema este ca niciodata nu apuc sa strang o suma mare de bani care sa imi ramana doar mie curati. De cand m-am apucat de toata treaba aceasta in anul 2004 cu vanzare-cumparare case,apartamente,terenuri, masini, am deschis studio foto-audio-video, firma de IT, sala de internet & games si multe altele am facut si intre 600.000 si 1.000.000 de euro intr-un an adunati la un loc dar niciodata nu am apucat sa tin de ei deoarece tot trebuia sa ii investesc mai departe aproape sau exact toata suma care o aveam sau sa pun si toata suma si sa mai adaug si de la mine alti bani in plus. Iar acum de 2-3 ani incoace simt ca doar ma mentin pe linia de plutire undeva pe la mijloc nu imi e nici bine nici rau, traiesc asa cat sa ii multumesc Bunului Dumnezeu ca nu am pierdut nimic si ca inca mai am o sansa doar ca trebuie sa o nimeresc. Ce sfat mi-ati da stimati colegi de pe TPU? Mentionez faptul ca dau funda si de cat mai multe succese si reusite va doresc sa aveti parte!

34 răspunsuri:
| StefanescuDaniel explică (pentru iulia0514):

Da doamna Iulia asa este...din punctul dvs de vedere. Dar eu am precizat de mai multe ori ca am incercat in trecut ceea ce ati spus dumneavoastra si nu am rezolvat absolut nimic. Cum puteti sa ''va aruncati'' in asemenea concluzii? Ceea ce ati spus dvs suna ca si cum ati sugera faptul ca eu as fi de vina si ca eu nu am destula vointa pentru a ajunge mai sus. Daca m-as pune acum sa scriu numele tuturor celor care imi datoreaza bani, bani care nu i-am vazut nici pana acum in luni si ani de zile si cu toate astea i-am lasat in pace momentan, stiti pe cati ati ajunge sa ii dau in instanta? Poate bunatatea care o am ma tine in loc sau ma trage pe mine in jos, dupa cum spune si sotia mea...

| StefanescuDaniel explică (pentru relian):

Daca ai veni sa ne intalnim si sa iti arat despre ce e vorba domnul meu si sa iti arat macar doua din apartamentele care le inchiriam iar acum sunt goale, ai intelege crede-ma. Oricum in urma cu 2 zile le-am pus exact acelea la vanzare, avand in vedere faptul ca m-am saturat. E prea multa bataie de cap. Iar ca sa stii si tu cu toate ca as fi obligat sa iti dau aceste detalii dar fiindca sunt amabil o fac. Am terminat doua facultati. Arte Plastice si Conservatorul (Facultatea de Muzica si Teatru), dar nimic legat de Finante recunosc.

| StefanescuDaniel explică (pentru gabicoo):

?

| iulia0514 a răspuns (pentru StefanescuDaniel):

Pai dacă nu e vina ta atunci acui e?
Dacă ai văzut ca nu merge în domeniul imobiliar de ce nu ai încercat altceva? Având în vedere că nu ai studi în domeniul financiar automat trebuie să-ți cauți pe cineva care sa te îndrume care sa se ocupe în locul tău și sa te îndrume! Eu de exemplu îmi cumpăr 5 case le amenajez și le dau în chirie și aștept luna de luna chiria fără sa mai investesc nimic ci ma mulțumesc doar cu acei banii și atunci e de știut ca nu o sa ajung nicăieri dacă nu am și o alta afacere din care sa scot banii în caz ca toate proprietățile nu vor fi locuite o sa rămân fără venit dar dacă eu iau jumătate din bani și ii investesc în costrucții de exemplu am o acoperire că măcar de acolo am sa fac banii și dacă fac ceva din costrucții jumătate îi investesc în agricultura de exemplu și așa mă tot extind nu ma axez doar pe imobiliare sau pe agricultura etc