| LisaJulie a întrebat:

Cam cât trebuie sa investești în panourile solare? Este mai bine sa îmi aleg o zona de câmpie cu mult soare și aproape de zonele unde sunt eoliene?

2 răspunsuri:
| ninuku a răspuns:

Investitia depinde de marimea casei pe care le pui si de consumul pe care il ai. Ce legatura are eolienele cu panourile solare? Eolienele se monteaza in zone cu vant iar panourile solare in zone insorite.

| LisaJulie explică (pentru ninuku):

Exact dar majoritatea spun ca cel mai bine este dacă se montează în zone uscate cu vând panourile solare unde este și vânt și soare