| fundata32332 a întrebat:

Cand cineva castiga planul lui de afacere prin fonduri europene, cum se vireaza acei bani de la uniunea europeana adica se pun pe un card sau se dau cash si se pastreaza bonurile asta nu inteleg

4 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Ia si mai citeste, ca la cum suna intrebarea asta... cam greu sa intelegi ce ti-ar explica cineva. In functie de proiect, banii aia vin toti odata sau in transe, de obicei prin transfer bancar intr-un cont special pentru masura respectiva.

| Violleta2022 a răspuns:

Banii de la fondurile europene se vor depune/ depozita numai intr-un cont bancar al firmei/companiei pentru care tu ai facut proiectul si ai absolut toate autorizarile de functionare, firma fiind activa si numai dupa ce au primit dovada ca tu ai depus in acel cont bancar cei 60-65% din totalul proiectului, ei oferind numai 40-45% (din totalul proiectului).

Nu exista cash pentru proiecte europene si nici bani pentru persoane fizice, totul se face legal dintr-un cont bancar international, in contul bancar al COMPANIEI mentioante in acel proiect.
Nu uita sa pastrezi toate cheltuielie acelui proiect, pe care sa le introduci in contabilitatea firmei, fiindca vor fi controale si tu trebuie sa justific fiecare banut primit.

| MihaitzaItza a răspuns:

Da, vine unul de la UE cu cash la el. Hai ha

| kalasnicov22 a răspuns:

Vine Ursula si iti da bonuri de masa.