| Giulyana_Giuly_1991 a întrebat:

Cat câștiga un profesor de romana si cum îi creste salariul in decursul anilor?

14 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Incepător sau cu ce vechime?

| GabiDumitrescu a răspuns:

Meditatiile pentru bac si alte examene inutile sunt baza... big grin

| sierra1 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Asta de unde ai scos-o? Din puțul gândirii?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru sierra1):

Din joben. Ai impresia ca profesorii sunt platiti asa de bine cit sa nu faca meditatii? Bine sunt platiti membrii de partid care ajung prin inspectorate sau directori, nu profesorii de rind care isi fac treaba.

| sierra1 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Ce multe știi tu... (adică ce joben mare ai)

"bac si alte examene inutile" - ințeleg că nu le-ai luat

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru sierra1):

Intelegi prost. Doar ca scoala a contribuit aproape cu nimic la formarea mea. Iar bacul e un examen care nu demonstreaza absolut nimic (nu presupune acum ca l-am luat cu 6-7, pentru ca nici cu aia nu o sa o nimeresti).

| sierra1 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Sorry că ai gafat la bac. Nici o problemă, e nevoie și de muncitori necalificați! (și supărați - se pare)

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru sierra1):

Draga mosului, se intampla sa fiu un pic calificat. Si sa am si propria firma, pe deasupra. Dar nah, divagam si dupa aia ai impresia ca ma dau rotund. Mai bine taci daca nu ai habar cu cine si despre ce vorbesti.

| sierra1 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

"bine taci daca nu ai habar cu cine si despre ce vorbesti"
... ooooo, am emoții până la lacrimi

| Giulyana_Giuly_1991 explică (pentru sierra1):

Începător

| sierra1 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Reciproca e perfect valabilă. Recitește-ți intervențiile: sunt de bădăran

| sierra1 a răspuns (pentru Giulyana_Giuly_1991):

Puțin dar nu are relevanță, până termini tu școala, facultatea, examenele, se schimbă TOATE datele problemei ridicate de tine

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru sierra1):

Reciproca nu e valabila, nu am nevoie de batiste. Si badaran... lol. Se cheama "realist" nu badaran. Dar nah, nu ma ofensez. Am destule de facut cit sa ma doara undeva de ce presupun unii-altii pe net sau ca se iau de mine, mama, sau stiu eu-cine. happy