| dudy2204 a întrebat:

Ce acte imi trebuie daca vreau sa imi fac o rata in magazinul Altex? Mentionez ca sunt pensionar.

4 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Varsta solicitant: intre 18 si 70 ani

Documente necesare: BI / CI, adeverinta de venit/ talon de pensie (decizie) / documentatie specifica PFA, atestand veniturile, factura de utilitati (dupa caz).

Mai multe aici info :

http://www.altex.ro/finantare/unicredit/rate-fixe-pentru-orice

Ce varsta trebuie sa am sa pot lua in rate produse din magazine ca Altex?

Creditele in magazin sunt credite oferite de institutiile de credit pentru achizitia de produse electronice si electrocasnice direct din magazine.

Documentatia necesara pentru accesarea unui credit in rate este minima: actul de identitate, adeverinta de venit/fluturas salariu pentru salariati, cupon pensie in original pentru pensionari, documentatie specifica PFA, fisa fiscala. Creditul este acordat in aproximativ 2 ore.

si :

http://www.efin.ro/......altex.html

| Andrei_Ionut_1992_WaoJ a răspuns:

Sunt angajat la 4 ore

| Eduard_Edy_1990_B6rE a răspuns:

Vreau sa fac rate la aragaz masina de spalat frigider si televizor ce trebuie sa fac