| Aezakmi a întrebat:

Ce afacere mi-as putea deschide cu o suma de 10, 000 de euro? Mi-ar ajunge de un bar modest? Sau un magazin? Va multumesc

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine un local

| Aezakmi explică (pentru anonim_4396):

Ajung 10,000 de euro pentru un local modest? Adica vreau si ceva de calitate, dar sa imi ajunge o investitie de 10, 000 de euro

| SarcasmBoy a răspuns:

O cafenea, depinde foarte mult unde e amplasat acel local "modest", conteaza foarte mult!

| supermamici a răspuns:

Bar-ul necesita investitii destul de mari, si riscul este mare. Modest inseamna preturi mici. Un magazin de nisa ar fi cel mai recomandat. Sincer nu cred ca iti vor ajunge cei 10k, 1k pe putin dai pe taxa sa poti sa vinzi bauturi, chiriile sunt inca destul de scumpe, mobilierul costa, ca sa nu mai vorbim de stocuri, fiind new entry nu vei putea benefica de credit furnizor.