| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca cu 40, 000 € se poate deschode o afacere cat de cat profitabila? Daca da, ce v-ati deschide?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In Romania nimic. As pleca intr-o tara din europa sa deschid un bordel cu acte in regula si de acolo vin bani de bani

| ElenaSt2011 a răspuns:

Chiar azi spunea la stirile Pro tv de la ora 7 seara ca:

1. cei care doresc sa dezvolte o afacere in Romania. pot primi fonduri nerambursabile de la stat - conditia este sa fi locuit in strainatare in ultimii 3 ani si sa aplice notiunile invatate acolo.

2. a aratat doi fermieri care au investit bani putini - doar 2000 Euro in plantatii de fructe Goji si nu pot face fata cererilor prea mari. Aceste fructe contin mult mai multa vitamina C decat portocalele, se fac sucuri si dulceturi si este o sursa buna de antioxidanti (care lupta contra radicalilor liberi, care duc la imbatranire).

O doamna spunea ca a investit 900 de euro in seminte de goji importate din Canada sau SUA (nu imi amintesc exact).

Unul dintre fermieri zicea ca a avut profit din primul an de la plantare.

| venividivici2017 a răspuns (pentru ElenaSt2011):

Da,tocmai din acest motiv am intrebat fiindca eu inca sunt stabilit in alta tara.As putea sa investesc mai mult, dar ma gandesc daca ceva nu va merge, nu am de gand sa pierd tot ce o sa investesc.Dar nu trebuie sa investesti in ce tine de agricultura, asa am inteles.