| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca daca strang maruntii intr-o pusculita voi reusi sa strang, pe termen lung, o suma consistenta? Nu stiu daca are rost sa ii tin zornaind in buzunar.

10 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Daca te apuci ai sa reusesti sa strangi o ''comoara''.

| psiholoaga a răspuns:

Da, sor-mea a facut astfel de economii intr-o pusculita, la care am participat cu totii cand ajungeam pe acasa. In ultimul an de liceu a avut loc economisirea, iar la final i-a scos: 700 lei. Dupa, i-a pus pe card. Dar sa vezi milogeala de toata lumea ca sa ii schimbe banii macar in bancnote de 5-10 leilaughing

| borsec a răspuns:

Da, poti sa strangi o suma consistenta asta daca introduci in pusculita maruntis macar o data la doua zile.

| DenissaDeea a răspuns:

Da cu siguranta/eu strang intr-un an in pusculita maruntis cam 200 lei si imi cumpar ceva de sarbatorile de craciun sau ii folosesc cand am nevoie...

lolita
| lolita a răspuns:

Da, asta doar daca pui maruntii mai mari happy, eu asa fac si cateodata pun si hartii, pusculitaa o desfac de craciun si imi fac un cadou fain, asta in timp de un an sau de jumatate.

| Parintele a răspuns:

Da. daca strangi de 50 bani minim.eu stang cam 50.60 ron lunar.

| BabyWL a răspuns:

Da, poti adua o suna consistenta, depinde de cati bani si de cate ori pe zi pui in acea pusculita. Dar cu siguranta intr o luna poti aduna o suna cat d cat accesibila. Si uita ca mi-ai dat si mie o idee buna pentru ca si eu cam stau cu bani marunti dupa mine, deci voi aplica si eu ideea pusculitei. tongue Mersi(pentru idee) si in acelasi timp Succes!:* Spor la bani!

| Zoombe3 a răspuns:

crying eu am 10 pusculite de diverse culori si marimi, purcelusi, vacute, ratusti si tot goale sunt. Cred ca o sa ma apuc sa strang pusculite si nu bani. laughing

| vololo a răspuns:

Sigur ca da... dar cine tii schimba?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am un porcusor in care pun monede de 50 de bani...nu in fiecare zi, cand le am prin buzunar... l-am golit odata, pentru ca era prea plin si chiar mi-au prins bine banutii aia. Oricum, precum spuneai si tu...degeaba ii tii in buzunar... o sa ii cheltui sau o sa ii pierzi. Mie imi place ideea. Spor!