| numesiprenume0 a întrebat:

Creditul *Prima masina* de la CEC Bank se poate cumula cu un voucher rabla? Ofer funda!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti beneficia de creditul "prima masina" daca ai dovada ca ai avut deja o alta masina, avand deja un voucher rabla.

2 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

"Nu poti beneficia de creditul "prima masina" daca ai dovada ca ai avut deja o alta masina"

De fapt bate campii. Este necesara o declaratie notariala pe propria raspundere ca nu ai mai detinut un autoturism NOU. Daca ai avut unul cumparat SH si l-ai casat, obtinand un voucher de reducere conform legii, nu e nici o problema.

Alte detaliib gasesti aici:

https://www.cec.ro/UserFiles/File/criterii_eligibilitate_prima_masina.pdf

| AndreeaDeea221998 a răspuns (pentru Holiday):

Ii puteai spune simplu ca nu are dreptate nu sa ii spui ca "bate câmpii". Fără supărare! Dar totuși aici suntem sa ne ajutam unii pe alții cu informații nu să ne jignim sau sa ne aruncam cuvinte aiurea. Seara frumoasa!