| DrDeath a întrebat:

Cum pot face urgent rost de 70 lei?
Inafara de parinti si rude. Lor trebuie sa le dau banii big grin.Ca sa folosesti o casa de amanet ai nevoie de altceva in afara de buletin?
Am 16 ani.

12 răspunsuri:
| justsmk a răspuns:

Depinde pentru ce inti tebuie banii ca sa le dai parintilor. Daca ai prieteni care sunt dispusi sa-ti dea banii, apeleaza la ei. Sau la mai multi prieteni, care fiecare sa-ti dea cate o suma. (sau frati/surori daca ai) Daca ai bunici misto si vor sa-ti dea bani, de ce nu?laughing

Cat despre faza cu amanetu, nu cred ca iti trebuie ceva mai mult de un buletin, da ai grija ce amanetezi.mai degraba le zici ca nu ai banii ca nu stiu ce ai facut cu ei decat sa dai ceva de care ai nevoie. Hai bafta!

| Annapro a răspuns:

Munceste sau poti sa-ti vinzi ceva pe okazii.ro happy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! la amanet merge cu buletin daca iti cere, nimic in rest, depui obiectul s-au bijuteriile si daca nu platesti bani la timpul dat de ei cat face acel lucru daca il vrei inapoi si nu-l iei in perioada decisa a achitari banilor ramai fara el uite ceva documenteazate daca nu ai inteles http://e-juridic.manager.ro/tags/despre-amanet/728.tag Cu placere!

| ÈριcĿ a răspuns:

Îţi dau un sfat. Încerci să găseşti un loc de muncă, ceva simplu:ospătar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este greu sa mai te comlpici cu amanetu imprumutate de la cineva de aceasta suma si este foarte usor sa obtii acesti bani Succes!

| Memories a răspuns:

Pariuri sportivethinking

| emabrumareanu29 a răspuns:

Eu te pot ajuta cu un job la domiciliu.tot ce trebuie sa faci este sa prezinti catalogul unor cunostinte si sa strangi comezni de pe acel catalog.cam la varsta ta am inceput si eu sa fac acest lucru si imi face placere sa fac asta si acum. daca esti interesat astept sa ma adauagi in lista: ema_brumareanu iti pot da mai multe detalii.

| mirela_8082 a răspuns:

Buna! Mi-am tot cautat un job pe internet si cred ca am gasit cea mai simpla si banoasa metoda. Tot ce trebuie sa faci e sa trimiti cateva e-mailuri pe zi si poti castiga lejer 100 de euro pe saptamana, lucrand doar 2-3 ore pe zi. Cauti un job la domiciliu sau pur si simplu vrei sa iti suplimentezi veniturile? Iti ofer un job pe care poti sa il practici de la calculatorul tau, de acasa, fara prea mare efort. Nu ai nevoie decat de un calculator conectat la Internet si un minim de cunostinte legate de accesarea site-urilor on-line. Pentru informatii suplimentare, trimite un e-mail cu subiectul "INFO" pe adresa sociu_mirela@yahoo.com .

| DrDeath explică (pentru mirela_8082):

Daca am 16 ani pot sa ma inscriu? Am buletin si card la banca.

| mirela_8082 a răspuns:

Da trimite info la sociu_mirela si vei primi niste inscrustiuniwinking.

| IonutM22 a răspuns (pentru ÈριcĿ):

De unde stii ca nu lucreaza?

| IonutM22 a răspuns (pentru Annapro):

De unde stii ca nu munceste? la tine urgent inseamna sa vinzi pa ocazii?