| Junior93 a întrebat:

Cum sa inmultesc banii? Am 17 ani si am primit din partea nasului meu 5 milioane si fratemiu tot 5. El ia consumat deja, dar eu vreau sa ii investesc in ceva in care sa scot mai multi bani! In ce as putea sa investesc?

Răspuns Câştigător
| AlexStanica a răspuns:

Am citit raspunsurile celorlalti.
Ideile lor nu cred ca se potrivesc cu intentiile tale.
Tu vrei sa investesti banii, nu sa ii blochezi in banca sau sa ii 'joci' la noroc sau pe bursa/forex.
Din experienta iti spun ca nu neaparat banii sunt importanti, cel putin cei 500lei clar nu iti vor da startul intr-o super afacere, insa entuziasmul si hotararea ta te vor ajuta!

Gaseste ceva la care te pricepi, concentreaza-te pe acel lucru, fa-l bine si foloseste banii doar ca sa iti sprijini activitatea... in sensul asta zic ca nu banii sunt cei mai importanti, ci tu!
Sfatul cu box-ul de decodare telefoane e bun, insa mai este un aspect de care trebuie sa tii cont: diferentierea!

Fii unic, nu face ceea ce fac toti, gaseste-ti unicitatea, numai asa vei reusi sa cresti, altfel vei avea de-a face cu o concurenta coplesitoare care are clar un avans ca timp, cel putin!

Succes - lasa-ne un update cu hotararea ta!

8 răspunsuri:
| lilita a răspuns:

Pune-i în bancă... funditsă?

| cornel84 a răspuns:

Pai ai putea in accesorii GSM sau sa iti cumperi un un BOX pentru decadere telefoane happy bafta!

| terts a răspuns:

Baga la pariuri cate un 500 de mii pentru inceput si ti-i dublezi pe zi ce trece foarte usor cu doar 3-4 `1x`-uriwinking

| tiriboxi a răspuns:

Buna recomandarea mea este sa investesti in doua carti care te vor forma in viata si nu o sa pierzi banii cum a facut fratele tau; autorul este Robert Kiyosaki cu prima carte Tata bogat tata sarac; cartea a doua Cadranul Banilor si a treia Ghidul Investitorului toate de la editura Curtea Veche sau pune numele autorului pe youtube si urmareste mesajele lui daca te inspira aceste informatii poti sa i-mi trimiti un e-mail la adresa tiriboxi@gmail.com

| Tibi_9863 a răspuns:

Scrie pe google forex dai si citeset daca ai inteles fa-ti cont card si incepe treabawinkingeu ma chinui sa inteleg sa nu ma avant asa degeaba big grin sau ar mai fi ceva joaca la ruleta pe culoare doar si ai sa castitigi da fii atentt joaca doar pe culoare ai cele mai mari sanse sa castigi doar pe culoare big grin

| crytical a răspuns:

Joaca-i la aparate poate scoti inapoi vreo 100 de castane. sau baga-i in aur. nu pierzi nimic

| laura29i a răspuns:

Pentru inceput iti propun sa incerci afacerea Viva SMS. E o afacere nou lansata in Romania, care functioneaza pe baza unui sistem foarte simplu. Te inscris pentru a primi oferte promotionale prin SMS, iar pentru fiecare sms primit esti platit cu 10 eurocenti. In plus, vei primi si un bonus de bun venit de 2 euro. http://www.investitii.biz/vivasms-primesti-oferte-prin-sms-si-castigi-bani/ - poti citi aici mai multe!

| VoiicilaMariusik1998 a răspuns (pentru Tibi_9863):

Salut! Crede-ma că și eu am investit în Forex si mi-am dat seama că daca nu ai noroc, nu ai cum sa ieși în profit. Îți trebuie cel puțin 3-4 ani de studii economice pentru a înțelege doar evoluția unei monede. În niciun caz cum vor evolua lucrurile pe piața. Nici măcar brokerul cu care vorbeam nu știa cum si ce se va întâmpla peste câteva minute de exemplu. Agentia de brokeraj prin care o să joci pe piața va câștiga indiferent dacă tranzacția ta a ieșit pe plus sau în minus. Inainte de a juca trebuie să fi conștient că banii pe care i-ai castigat de exemplu intr-o săptămână ii poți pierde în 2 secunde. Banii pe care ii investești trebuie să fie niste bani pe care probabil i-ai fi jucat la poker, în niciun caz să te împrumuți la vreo banca sau la vreun tip dubios la recomandarea brokerului cu promisiunea că ți recuperezi din profit. Din proprie experiență îți spun că doar 5% sau 10% ajung să intre pe profit. Dacă vrei mai multe detalii îmi poți lăsa numărul de telefon.