| Marck94 a întrebat:

Daca am salariu brut 2022 lei, cat voi lua in mana?

Răspuns Câştigător
| Deny0805 a răspuns:

Salariu Brut: 2022 lei
Asigurari Sociale (CAS)25%: 506 lei
Asigurari Sociale de Sanatate (CASS) 10%: 202 lei
Deducere personala (DP) : 480 lei
Impozit pe venit (IV)10% : 83 lei

Salariu Net : 1231 lei

48 răspunsuri:
| JOHN71 a răspuns:

1231 cum au spus mai multe persoane de aici, dar este minim pe economie. Nu știu ce job îți dorești, de vei primi doar atât.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru sierra1):

~1200 e mai aproape deca 1162. Vezi de aia sunt campion si tu nu. Eu ramana cu distinctia tu cu ciuda ca eu am fost mai aproape... hahaha

Răspuns utilizator avertizat
| sierra1 a răspuns (pentru Marck94):

Nu-i bai, tu să fii sănătos. Da am o rugăminte, spune lu' campionu' că el e cel mai tare că altfel face cu nervii. Noapte buna

| apz a răspuns:

Http://www.calculatorsalariu.ro/? action=calcs2&suma=2022

Pentru a-ţi calcula salariul, poţi folosi şi aplicaţia pentru Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=ro.integrator.salarii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru sierra1):

Dacă am 7000 brut și întreb cât iau net, o să-mi zici tot salariul minim?

Răspuns utilizator avertizat
| MihaelaDart a răspuns:

Cel mai simplu, calculeaza-ti singur cat vei lua netul de pe acest site http://www.calculator-salarii.ro/2022-brut-calcul-salariu-net/

| RAY a răspuns:

unde vei lucra man?

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru Marck94):

Vezi sa nu isi strici coloana ca nu merita plus ca cu 1200 de ron ce naiba faci, salariu mic, mult de dat la stat, vezi la o fabrica, macar sa ai 2000 de ron in mana

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru Marck94):

De unde esti man?

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru Marck94):

De ce nu vi in Timisoara man?

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru sierra1):

Salariul minim se refera la salariul brut, nu la salariul net.

| utilizator9 a răspuns:

Jumatate plus inca putin