| Anonimus1358 a întrebat:

Daca fac un imprumut bancar si apoi plec de la locul actual de munca fac ceva gresit?

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Nu, nu îți impune nimeni sa îți păstrezi locul de munca pe durata creditului.
Iar daca nu plătești, nici vorba de vânzare din casa, tribunale si alte aberații.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu se intampla nimic, poti sa-ti schimbi locul de munca.
Dar daca nu platesti, tot vei fii cautat de colectoriid e debite si daca tit nu recupereaza datoria, cazul va fi judecat la tribunal si vei fii executat silit (vanzare din casa, daca ai mortgage si nu-l mai poti platii, poprire pe salariu la cazuri mai usoare samd).

suntserios
| suntserios a răspuns:

Atata timp cât plătești ratele nu contează

| mgtow a răspuns (pentru Violleta2022):

In ce oras din GB locuiesti? Tot te-am auzit de mortgage inseamna ca stai la englezi.

| Violleta2022 a răspuns (pentru mgtow):

Nu locuiesc in GB ci in Australia