| xla a întrebat:

Daca sunt patronul unei firme, pot lucra si in alta parte?

Răspuns Câştigător
| Alexia26 a răspuns:

Da, se poate. La alta firma cu contract de munca, iar la a ta doar administrator, trecut in actul constitutiv.

5 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Salut

Desigur.
Eu de exemplu nici nu-s anagajat la o firma de-a mea, doar unic asociat si administrator (poti lucra ca admin neremunerat).
Ai grija daca esti angajat cu carti d emunca sa nu ajungi la 20h lucrate zilnic sau alte cifre suspecte, poti avea probleme in caz de control.
Redu la norma la firma ta la 2-4h daca tii neparat sa fii angajat si la tine.
Bafta

| xla explică:

Inca nu mi-am facut firma dar intentionez sa o fac, pe langa asta, probabil ca ma voi angaja undeva pe 8h / zi. Sugerezi sa ma trec ca part-time 4h / zi la mine?

| Ioan_Hrisca_1955 a răspuns:

Binenteles

| xla explică (pentru Alexia26):

Multumesc!

| OltyYonutz a răspuns:

Da' normal