| Demeister a întrebat:

De ce unii oameni bogați care câştigă cinstit mulți bani sunt zgârciți şi nu oferă sponsorizări/donații?

7 răspunsuri:
| StephanSaiyan a răspuns:

Din punctul meu de vedere, cred ca ei nu dau banii deoarece au muncit pentru ei, nu ca altii careu au mii de angajati in toata lumea si le vin banii pe banda rulanta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca sunt avari.

| StochirleaAlexandra a răspuns:

Pentru ca au motivele lor, corecte sau proaste. Au dreptul sa faca ce vor.

| Pool77 a răspuns:

Puteti sarii pe mine cat vreti, insa eu n-as dona 1 leu. Nici macar 50 de bani, din timp ce eu mi-am sacrificat timpul poate chiar si cel liber sa ajung la aceea suma de bani nu i-as dona.
Daca va place sa donati, donati fratilor dar lasati-i in pace pe cei care nu doneaza, fac foarte bine sa tina totul pentru ei.Desigur aici vorbesc despre banii facuti cinstiti, aia care fura mi-e indiferent dar da, aia ar putea sa doneze si ei ceva.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu am vazut un om care sa munceasca cinstit si sa faca bani multi. Poate doar cei din domeniul IT. In rest, fura. Avocatii, notarii fura legal. Ceilalti fura ilegal.

| Demeister explică (pentru Salontanul):

Deci,la noi în România, doar în domeniul IT poți face mulți bani cinstit?

| alexandrualind a răspuns:

Ca nu vor sa fie mai saraci!