| Ichigo a întrebat:

Despre Conturile de la BT:

Momentan am un cont unde imi pastrez banii si incasez salariu, insa as vrea sa-mi cumpar lucruri de pe internet.

Ca sa evit scenariul in care cumva are loc un hacking si mi se fura toti banii din cont, as vrea sa-mi fac alt cont separat pe care sa-l alimentez cu cat vreau eu. Cum ii cer la nenea de la ghiseu lucrul asta, sau exista macar posibilitatea de a avea 2 conturi la BT pe acelasi CNP?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Fa-ti un cont cu card. Apoi iti faci (pentru un leu pe luna) internet banking (BT 24 se numeste) si transferi de acasa cati lei vrei. Daca vrei sa cumperi in rate fara dobanda trebuie sa-ti iei un card de cumparaturi STAR BT dar vei avea din start o suma pe el (3000 cred ca este inceputul!).

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti sa iti faci 100 de conturi pe acelasi nume si cnp

si asa cum ne ai zis si nou ii zici si lui nenea de la ghiseu, ca mai vrei un cont si un card separat

| mihai69 a răspuns:

Poti avea şi o mie de conturi pe acelaşi cnp. Solicită deschiderea unui cont nou.

| Ichigo explică (pentru suntserios):

E drept ca am fost acum vreo 6 luni, insa am fost si i-am cerut asta, insa mi-a zis ca se poate doar un singur cont pe CNP, si ca alternativa e un subcont... dupa care am plecat. Daca contul principal e spart, la ce ma ajuta un subcont.