| Anonima11233224 a întrebat:

Hello! Am nevoie de un împrumut bancar dar am minimul pe economie.
Știți cumva ce bancă îmi poate acorda un credit cu minim pe economie? Care este banca la care pot face cel mai ușor un credit? Nu doresc foarte mulți bani, am nevoie de o sumă relativ mică

Răspuns Câştigător
| kisolin a răspuns:

Buna :), exista optiuni. Consider ca in functie de nevoile pe care le ai poti opta pentru un card de cumparaturi sau pentru un credit de nevoi personale, conditiile sunt accesibile. Eu recomand www.conso.ro. Este o platforma web gratuita pe care eu o folosesc ca sa ma informez cu privire la produsele financiare de pe piata inainte de a lua o decizie financiara si te indrum sa o folosesti cu incredere ca sa-ti faci o parere. Succes!

14 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Orice banca iti da daca ai minimul pe economie.
conteaza doar sa respecti conditiile de vechime si de grad de indatorare

| adryang78 a răspuns:

Da, poți face împrumut chiar dacă ai minimul pe economie. E necesar să ai minim trei luni la actualul loc de muncă. Raiffeisen mi se pare cea mai transparentă bancă la momentul actual și cu cele mai bune condiții de creditare.

| Wr3nch a răspuns:

Daca lucrezi in acelasi loc 3-6 luni iti da orice banca. Sa nu fraier sa iei de la ifn gen Viva Credit, ca acolo iei o mie de lei si platesti 2500.

Bula
| Bula a răspuns:

Daca ai doar minimul pe economie, atunci nu prea iti recomand sa-ti iei nici un fel de imprumut bancar.
Chiar daca vei opta pe transe lunare mici de restituire, comisioanele lunare vor umfla totalul sumei de platit inapoi.
Mai bine incearca sa ceri imprumut de la rude, dar sa dai banii inapoi la termenele stabilite (altfel iti vei face dusmani creditorii! )!
Deoarece suma ce vei putea lua imprumut este una destul de mica, eu te-as sfatui sa nu iei imprumut!
Mai bine economiseste, aduna-ti banii pentru ce ai nevoie!

| Violleta2022 a răspuns:

Ti-as recomanda sa imprumuti de la parinti, bunici, rude sau prieteni, ca nu-i dai inapoi cu dobanda, cum ai face la banca.
In plus, bancile nu dau imprumuturi daca nu ai 6-12 luni lucrate si contract permanent de munca.

| darrio2007 a răspuns:

Nu ar fi bine sa intrebi asta la o bancă?

| KovacsB a răspuns:

Daca vrei sa fii umilit du-te si intreaba la banca.
Cel mai simplu iti faci un card de cumparaturi.

| Anonima11233224 explică (pentru KovacsB):

De ce să fii umilit

| KovacsB a răspuns (pentru Anonima11233224):

Cand o sa le zici salariul o sa rada in hohote cele 3 casiere cam 5 minute.

| Anonima11233224 explică (pentru darrio2007):

Tu mi ai răspuns și la ultimele întrebări puse și răspunzi complet inutil, nu o mai face

| KovacsB a răspuns (pentru KovacsB):

Apoi o sa-ti zica ca ai nevoie de un girant, unul cu salariu adevarat, si o sa obtii 10.000 de lei cu o dobanda nerusinata dupa ce le duci toate actele.

| darrio2007 a răspuns (pentru Anonima11233224):

Ce ti se pare inutil la raspunsul meu?
Nu este normal sa intrebi direct la sursă? Aici oricine iti poate raspunde cu DA sau NU.
In fond, ei iti acorda imprumutul, nu userii de pe TPU.

| Cipi1212 a răspuns:

Trebuie să ai mulți bani ca banca să aibă garanția că vei putea plăti ratele.

| olosutean a răspuns:

Bancile refuza imprumuturi la salariu minim. O solutie ar fi imprumut la o societate de tip IFN ca aceasta http://shorturl.at/rb9PP Sfatul meu este sa iei imprumut pe termen foarte scurt, astfel ai de platit inapoi dobanda