| Alin743007 a întrebat:

Îmi puteți explica ce înseamnă program în 3 ture? Adică o să lucrez în fiecare zi doar ca în ture diferite?

3 răspunsuri:
| hahahahehehe a răspuns:

Program in trei ture inseamna sa lucrezi o saptamana de dimineata, o data de dupa masa si odata de noapte.

| Batmanel a răspuns:

Cel mai comun e saptamanal. O saptamana poti avea program de dimineata, urmatoarea de amiaza si alta seara. Dar nu e regula, ti se va prezenta la angajare.
Nu se schimba chiar de la zi la zi, ai calendar cum vei fi programat.
Turele sunt de 8 ore +30minute pauza, deci fabrica merge 24/24, doar oamenii iau pauza.

| Violleta2022 a răspuns:

Turele sunt de cate 8 ore si se lucreaza saptamanal.
De exemplu:
Saptamana 1: 5 zile pe saptamana intri dimineata la 6 si 14 dupa amiaza.

Saptamana 2: 5 zile pe saptamana lucrezi dupa amiza de la ora 14 la ora 22 seara.

Saptaman 3: 5 zile pe saptamana lucrezi de la 22 seara la 6 dimineata.