| alex495 a întrebat:

La munca e o mica problema cu aparatul de pontaj si ne ponteaza sefii pe un site titan sistem sau ceva de genul. Chestia e ca sambata imi da impresia ca nu am fost pontat. Se poate verifica daca in ziua respectiva am fost pontat?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pintajul se poate verifica soar:
- daca cunosti unde se afla stocate informatiile
- ao drept de acces la acele evidente

La sfarsitul lunii, dupa calcularea salariilor si inchiderea lunii, ai dreptul de a cere evidenta pontajului referitoar la persoana ta, ca angajat.
Informatiile trebnuie sa ceri la contanilitate /evidenta orelor de lucru efectuate /pontatoare.

| Staif a răspuns:

Poti sa-ti intrebi seful (care te-a pontat) daca esti. El sa faca verificarea.

| alex495 explică (pentru Staif):

Asta e intrebarea, poate sa verifice daca am fost pontat? ca asa a uitat sigur ca s nou in firma daca m-a pontat sau nu.

| Staif a răspuns (pentru alex495):

Poate sa verifice.

| alex495 explică (pentru Staif):

Si daca a uitat ma poate ponta acum pentru sambata aia? Sunt platit cu ora si cam pierd dupa ce ca e salariu minim pe economie cam 50 de lei

| Staif a răspuns (pentru alex495):

Da, poate. Dar sa o faca repede, pana nu se inchide luna si pleaca actele la contabilitate. Daca tu stai aici sa ne intrebi pe noi, pierzi.