| Generalgrevious031 a întrebat:

Maine vreau sa imi duc sticlele la reciclat, pentru mine va fi prima oara am vazut la altii cum baga sticlele la reciclat si primesc un fel de bon, ce trebuie sa fac ca sa primesc banii de la sticle?

2 răspunsuri:
| Madaxo97 a răspuns:

După ce ai băgat toate sticlele, iei bonul sau bonurile dupa caz, și te duci in magazin, e o doamnă la un ghișeu acolo la intrare și îți schimbă bonurile în bani, sau mergi direct și cumperi produse și plătești la casă cu bonurile acelea în loc de bani.